21 października 2016r.

Wieczory z kulturą - „Lear” w Teatrze Nowym

W ramach koła zainteresowań „Wieczory z kulturą” odbył się wyjazd do Teatru Nowego na przedstawienie „Lear”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy III Technikum Logistycznego i Hotelarskiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego. Tym razem wybraliśmy spektakl, którego premiera odbyła się stosunkowo niedawno w kwietniu bieżącego roku.
Oparta na motywach tragedii „Król Lear” Szekspira, sztuka opowiada o apodyktycznym i totalitarnym Learze - władcy absolutnym, który w obliczu zbliżającej się śmierci rozdaje swoim dzieciom wszystko, co posiada, ślepo licząc, że w ten sposób uda mu się zachować swoje przywileje.
Przedstawienie jak każde dotychczas obejrzane w Teatrze Nowym, sprowokowało Nas do gorących dyskusji. Następny wyjazd na „Cyrulika Sewilskiego” w Teatrze Wielkim. Zapraszamy!
Alicja Hinc – prowadząca Koło Zainteresowań „Wieczory z Kulturą”