27 października 2016r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Nasze reprezentacje wróciły z brązowymi medalami – dziewczęta oraz srebrnymi – chłopcy. Zabrakło dziś trochę szczęścia, ponieważ dwa złota były w zasięgu ręki.
Dziewczęta rozpoczęły rywalizację znakomicie wygrywając z drużyną ze Swarzędza 3 : 2, a wcześniej prowadziły nawet 3 : 0. Kolejny mecz wystarczyło zremisować aby sięgnąć po złoto. Niestety brak koncentracji i wiele niewykorzystanych sytuacji, które się niestety zemściły, spowodowały, że z drużyną z Kórnika nasze dziewczęta przegrały 0 : 5. W kolejnym meczu zespół ZS1 Swarzędz wygrał z drużyną ZS Kórnik 3 : 1. Każdy zespół miał więc po jednym zwycięstwie i jednej porażce - o kolejności zadecydowały bramki. Niestety nasze dziewczęta miały najgorszy bilans i ostatecznie odebrały brązowe medale.
Chłopcy spisali się jeszcze lepiej i tu także złoto było na wyciągnięcie ręki. W pierwszym meczu pokonaliśmy pewnie drużynę z ZS Kórnik 10 – 3. Natomiast zespół ZS1 Swarzędz także pewnie pokonał rywala. Ostatni więc pojedynek z zespołem ze Swarzędza miał rozstrzygnąć kto wygra. Mecz przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Z trybun roznosił się wielki doping dla gospodarzy, było także wielkie niedowierzanie, ponieważ to nasza drużyna prowadziła przez większość meczu, kolejno 1 – 0, następnie 3 – 1. Gospodarze doprowadzili do remisu 3 – 3. Nasi chłopcy znów zaskoczyli i strzelili na 4 – 3. Niestety włożony wcześniej wielki wysiłek, a także brak szerokiej ławki rezerwowej spowodował, iż rywale najpierw wyrównali, a w samej końcówce ustalili wynik na 5 – 4. Nasza reprezentacja jeszcze zaatakowała i zdobyła wyrównującego gola, ale sędzina uznała, iż piłka wpadła do bramki już po gwizdku. Szkoda bo niespodzianka była blisko. Nasi uczniowie zagrali jednak bardzo dobry mecz włożyli w niego wiele serca, także gospodarze byli pod wielkim wrażeniem, a kibice drżeli o wynik do końcowej syreny.
Gratulujemy!
Reprezentacja chłopców naszej szkoły w unihokeju dzięki zdobyciu srebrnego medalu podczas Finału Powiatu Poznańskiego awansowała do rozgrywek strefowych. Zwycięstwo w kolejnym etapie umożliwi wejście do ścisłego Finału Wojewódzkiego, w którym wystąpi 6 najlepszych szkół. Rywali i termin zawodów poznamy już wkrótce. Liczymy na dobre rozstawienie w strefie i kwalifikację do ścisłego finału.
Składy reprezentacji:
Dziewczęta: Bąkowska Jagoda, Bródka Patrycja, Drobińska Klaudia, Drobińska Martyna, Górczak Magdalena, Guzek Małgorzata, Kaczmarek Laura, Kamińska Monika, Kłosowska Laura, Wośkowiak Natalia
Chłopcy: Grelak Kacper, Michalak Szymon, Ratajczak Jakub, Ratajczak Tomasz, Skrzypczyk Daniel, Wenio Arkadiusz, Wyzuj Mateusz, Ziółkowski Bartosz