27 października 2016r.

Smaki regionów w Poznaniu

Klasy hotelarskie (2 TH i 3 TH) oraz uczniowie kursów zasadniczej szkoły zawodowej: kucharz (II) oraz cukiernik (III) odbyli wycieczkę dydaktyczną „Smaki regionów” na MTP w Poznaniu. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi stoiskami, które oferowały specjały kuchni regionalnych tj. kuchnia turecka, czy grecka. W trakcie wizyty degustowali najchętniej polską kuchnię, która podzielona była na regiony. Zapoznali się także ze specjalistycznym sprzętem gastronomicznym. Uczniowie chętnie próbowali nowych smaków oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami z opiekunami wycieczki.