1 grudnia 2016r.

Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie

Reprezentanci naszej szkoły w unihokeju wystąpili w kolejnych zawodach eliminacyjnych, tym razem strefowych, gdzie tylko zwycięstwo dawało awans do ścisłego Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie nie zawiedli i tuż po ostatnim gwizdku sędziego, mogli cieszyć się z awansu do najlepszej szóstki w województwie.
Tym razem zmierzyliśmy się z mistrzem Poznania II LO i po dramatycznym meczu zremisowaliśmy 2 : 2, choć przegrywaliśmy po dwóch tercjach już dwoma bramkami. Nasza drużyna prowadziła grę, jednak to poznaniacy strzelali bramki. Ostatnia tercja pokazała jednak, że zbierane doświadczenie z rozgrywek pierwszoligowych przynosi efekty. Chłopacy wiedzieli, że są w tym meczu lepsi i bramki muszą w końcu wpadać. Kilka uwag taktycznych i stało się. Strzeliliśmy pierwszą bramkę. Następnie poprosiliśmy o czas na półtorej minuty przed końcem spotkania. Efekt widoczny był już po 30 sekundach, gdzie doprowadziliśmy do wyrównania. Staraliśmy się jeszcze o zwycięstwo, ale zabrakło już czasu.
Kolejnym rywalem był mistrz powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego ZS Edukacja Lubasz i już było wiadomo, że aby zwyciężyć w zawodach musimy kolejne dwa mecze wygrać i to jak największą liczbą bramek, ponieważ chwilę wcześniej II LO Poznań pokonało naszego trzeciego rywala (mistrza powiatu złotowskiego) 18 : 0. Nasi uczniowie zrozumieli, że aby zwyciężyć muszą wspiąć się na wyżyny. Zagraliśmy od początku w pełni zdeterminowani, nastawieni na strzelanie jak największej ilości bramek. Początek był trudny, ponieważ piłeczka nie chciała wpaść do bramki mimo wielu strzałów. Rywale natomiast groźnie kontratakowali. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 5 minucie gry, jednak to nam dało drogę do kolejnych. „Worek” się otworzył i zakończyliśmy mecz wynikiem 7 – 0. Wydawało się, że to może być za mało do awansu.
Ostatniego naszego rywala, a więc CKZiU Złotów musieliśmy pokonać minimum 12 bramkami aby myśleć jeszcze o zwycięstwie w zawodach, ponieważ mistrz Poznania miał grać jako ostatni i wydawał się być pewnym faworytem z Edukacją Lubasz (pozostawało pytanie – ile mogą z nimi wygrać?). Nasi reprezentanci postanowili postawić wszystko na jedną kartę i całe spotkanie atakować narażając się niestety na groźne kontry przeciwnika. Na szczęście rywalom brakowało umiejętności, a nasi uczniowie (podobnie jak II LO Poznań) też pokazali popis umiejętności strzeleckich. Wygraliśmy 15 : 0.
Pozostało nam więc czekać na ostatni mecz turnieju pomiędzy bezpośrednim naszym rywalem z Poznania, a szkołą z Edukacji Lubasz. Poznaniacy musieli wygrać różnicą pięciu bramek aby odnieść zwycięstwo w całym turnieju. Mecz się rozpoczął, a nasze serca biły chyba 140 na minutę. Postanowiliśmy mocno zmobilizować drużynę z Lubasza i przez cały mecz głośno i na stojąco im dopingować. Mecz był bardzo emocjonujący, jednak poznaniacy bardzo się pogubili, trudno im było strzelić pierwszą bramkę i zrobili się bardzo nerwowi. To działało na naszą korzyść. W końcu jednak zaczęły padać gole, zrobiło się 2 : 0 dla Poznania i nerwowo, ale na szczęście i rywal strzelił na 2 : 1, to podłamało poznaniaków i zabrakło już czasu, ale i umiejętności na podwyższenie wyniku. Wynik końcowy to 2 : 1.
Zwycięstwo w zawodach, ale i awans do najlepszej szóstki województwa stał się faktem. Ciężka praca chłopaków na treningach, ale także zbieranie doświadczenia i umiejętności podczas rozgrywek - w ubiegłym roku Ligi Wojewódzkiej, a w bieżącym: I Ligi Polskiej Unihokeja - przynosi efekty. Ten rok miał być kulminacją dwóch lat przygotowań chłopaków od kiedy zaczęliśmy treningi. Mamy duży sukces i już poprawiliśmy wynik sprzed roku, gdzie w finale Wojewódzkim zajęliśmy VIII miejsce. Tym razem w finale gra tylko 6 szkół, a wśród nich nasi uczniowie z ZS Mosina. Mamy apetyt na więcej i wiemy że możemy grać jeszcze lepiej tym bardziej, że podczas minionych zawodów zabrakło wszystkich grających zawodników. W pełni sił nie był też nasz jeden z najlepszych zawodników Bartosz Ziółkowski.
W skład naszej drużyny wchodzili:
Kapitan – Tomasz Ratajczak (lider drużyny) IIIa, Bartosz Ziółkowski (drugi filar drużyny) IIa, Mateusz Wyzuj (najlepszy technik i strzelec) IIIa, Kacper Grelak (objawienie zespołu) IIa, Daniel Skrzypczyk (nadzieja zespołu) IIITH, bramkarz - Szymon Michalak (pewna podpora defensywy) II TL, Jakub Ratajczak (nowy nabytek) Ia, Arkadiusz Wenio (nowy nabytek) Ia.
Gratulujemy chłopakom i po cichu liczymy na kolejny sukces! Brawo!

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja