15 grudnia 2016r.

Finał Wojewódzki – historyczny sukces unihokeistów

Reprezentanci naszej szkoły wystąpili w Swarzędzu w Finale Wojewódzkim Unihokeja w ramach rozgrywek SZS Wielkopolska. Uczniowie poprawili ubiegłoroczny wynik zajmując ostatecznie wysokie IV miejsce notując tym samym kolejny historyczny sukces. W zawodach wzięło udział 6 reprezentacji – gospodarze: ZS nr 1 Swarzędz, LO Wolsztyn, ZSZ Wolsztyn, ZSP nr 2 Gniezno, ZSZ Słupca oraz nasi uczniowie z ZS Mosina. W wyniku losowania pierwszy mecz zagraliśmy z ZSZ Słupca i mimo słabego początku (strata bramki już w pierwszej minucie) wygraliśmy spotkanie po dobrym meczu 4 : 2. Niestety w trzeciej tercji groźnej kontuzji kończyny górnej doznał nasz najlepszy strzelec Mateusz Wyzuj. W wyniku tego urazu nie zagrał już do końca zawodów. Straciliśmy w ten sposób pierwszą „strzelbę” zespołu (czego dowodem były strzelone chwilę wcześniej dwie bramki przeciwnikowi ze Słupcy). Kolejnym naszym przeciwnikiem był mistrz z ubiegłego roku szkoła LO Wolsztyn. Niestety w wyniku „przemeblowania” drużyny przegraliśmy 1 : 5. Mimo porażki zagraliśmy w półfinale z naszym odwiecznym rywalem ZS nr 1 Swarzędz. Chłopacy walczyli dzielnie, jednak przegraliśmy 5 : 7 i przez chwilę nawet postraszyliśmy gospodarzy. W meczu o 3 miejsce ponownie zagraliśmy z LO Wolsztyn, który uległ w półfinale z ZSZ Wolsztyn po złotej bramce w dogrywce. W meczu tym podjęliśmy walkę. Początek nie był udany, straciliśmy 2 bramki, jednak kolejne akcje należały do nas i doprowadziliśmy do remisu 2 : 2. Niestety brak sił i szerokiej ławki rezerwowej spowodował błędy w obronie i ostatecznie przegraliśmy (wbrew pozorom po wyrównanym meczu) 2 : 5. Warto dodać, iż mistrzem została szkoła ze Swarzędza pokonując w finale ZSZ Wolsztyn 3 : 2.
Gratulujemy naszym reprezentantom historycznego wyczynu i zajęcia IV miejsca w Finale Wojewódzkim w Unihokeju. Oby tak dalej!
Wśród zawodników jest niedosyt (może i dobrze), ponieważ wiedzą, iż dzisiaj medale były w zasięgu, a nawet zdobycie mistrzostwa (gdyby nie kontuzja Mateusza?). Chłopaki obiecują walkę o najwyższy cel już w przyszłym roku. W tym roku szkolnym walczymy jeszcze o jak najlepszy wynik w I Lidze Unihokeja. Przed nami do rozegrania zostały 4 kolejki.
W zawodach wystąpili: kapitan – Tomasz Ratajczak IIIa, Bartosz Ziółkowski IIa, Mateusz Wyzuj IIIa (trzech liderów drużyny), Kacper Grelak IIa, Daniel Skrzypczyk IIITH, Arkadiusz Wenio Ia, Jakub Ratajczak Ia, bramkarz – Szymon Michalak II TL. Niestety z różnych względów zabrakło nam w zawodach naszych dobrych zawodników: Adriana Wujczaka, Piotra Ławniczaka, Jakuba Sikorskiego. Szkoda!