22 lutego 2017r.

V Targi Edukacji i Pracy w Starych Oborzyskach

Wzięliśmy udział w V Targach Edukacji i Pracy w Starych Oborzyskach. Gimnazjaliści mieli z czego wybierać. Oprócz profili kształcenia, szkoły pokazywały także to, co dzieje się poza nauką.
Nasze stoisko odwiedziło ponad trzystu gimnazjalistów. Byli to trzecioklasiści nie tylko z Starych Oborzysk, ale też z Racotu, kościańskiej "Czwórki" oraz ze Starej Przysieki Drugiej. W targach wzięło udział ponad trzydziestu wystawców, oprócz szkół na Targach prezentowali się lokalni pracodawcy oraz instytucje zajmujące się rynkiem pracy. Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach, przy pomocy Punktu Pośrednictwa Pracy w Kościanie.
W tym roku gimnazjalistów próbowały zachęcić szkoły z Poznania, Leszna, powiatu kościańskiego, poznańskiego - to my :), gostyńskiego i śremskiego. Naszą szkołę prezentowali uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego, a z Technikum technicy hotelarstwa i technicy logistycy, Opowiadali oni o szkole, zajęciach dodatkowych, projektach realizowanych w szkole, praktykach zagranicznych. Nauczyciele informowali o specyfice proponowanych kierunków kształcenia, a doradca zawodowy odpowiadał na pytania związane z rekrutacją. Serdecznie zapraszaliśmy uczniów gimnazjów na Drzwi Otwarte "Sobota u Wodziczki", które odbędą się już 25 marca!
Nasza szkoła pokazała, że jest nowoczesna, pomaga rozwijać talenty, jest otwarta na pomysły uczniów i solidnie kształci zawodowców.
Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum za zaproszenie i zapowiadamy się za rok.