12 marca 2017r.

„Drugie życie – transplantacja – masz dar uzdrawiania”

Sukcesywnie realizujemy cele kampanii „Drugie życie – transplantacja – masz dar uzdrawiania”, do której przystąpiła nasza szkoła. Rozdawanie tzw. oświadczeń woli w niedzielę, po każdej mszy św. przed kościołem pw. św Mikołaja w Mosinie było kolejnym działaniem podjętym przez młodzież w ramach projektu. Cieszyły się one naprawdę dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Mosiny, którzy zabierali je także dla swoich bliskich oraz znajomych.
Oświadczenie woli to niewielki kartonik, którego produkcja kosztuje kilkanaście groszy. Tak niewiele.... Ale jego wypełnienie, podpisanie i noszenie przy sobie, np. z dokumentami może uratować czyjeś życie.
Ma ono charakter informacyjny i nie trzeba go nigdzie zgłaszać ani rejestrować. Każda osoba dorosła, podpisująca oświadczenie woli, wyrażając zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia, daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom.
Własnoręczne podpisanie oświadczenia ułatwia bliskim osoby zmarłej oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej woli.