5 kwietnia 2017r.

Kucharze w Ventusie (Kórnik)

Uczniowie szkoły zasadniczej w zawodzie kucharz pobierający naukę w naszym Zespole Szkół wraz z opiekunami p. Mają Łukasik oraz p. Joanną Markuszewską-Orpel udali się do restauracji Ventus w Kórniku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wyposażeniem oraz prowadzeniem zakładu gastronomicznego. Młodzież miała okazję posłuchać i zobaczyć jak działa restauracyjna kuchnia, która obsługuje klientów stacjonarnych, dowozy a także cateringi. Jeden z uczniów - Patryk Pilarczyk, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne. Za pozwoleniem pani kierownik Bożeny Wiatr, przygotował pizzę dla całej grupy. Patrykowi wróżymy cudnej kariery, gdyż nakarmił jedną pizzą 29 zgłodniałych osób. Restauracji Ventus bardzo dziękujemy za gościnę.