31 maja - 1 czerwca 2017r.

Logistycy w Centrum Obsługi

Ładunków Masowych i Drobnicowych Świnoujście

Grupa uczniów z klas ITL i IIIATL pod opieką pani Natalii Płotnickiej oraz pana Mateusza Zapolskiego udała się na dwudniową wycieczką do Świnoujścia. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Centrum Obsługi Ładunków Masowych i Drobnicowych. Zostaliśmy tam nie tylko zapoznani z istotą i zakresem działalności firmy OT Port Świnoujście Sp. z o.o., ale również oprowadzeni po placach składowych i przeładunkowych zakładu. Z ciekawością obserwowaliśmy przeróżne urządzenia i maszyny służące do przeładunku towarów w różnych transportach (morskim, kolejowym i drogowym). Niektóre z urządzeń, jak np. potężne dźwigi i suwnice zrobiły na nas ogromne wrażenie. Tuż po zwiedzeniu terminala czekała na nas przeprawa promowa na drugą stronę miasta.
Następnie przeszliśmy do ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego GRAAL, gdzie mieliśmy spędzić noc. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na spacer brzegiem morza, podczas którego niektórzy z odważnych zasięgnęli pierwszych morskich kąpieli. Po dotarciu do centrum miasta mogliśmy rozkoszować się smakiem przepysznych lodów i gofrów. Tak upłynął nam wieczór pierwszego dnia wycieczki.
Drugiego dnia rano czekało już na nas śniadanie na terenie hostelu. Tuż po posiłku udaliśmy się spacerem nad morze i do miasta. Następnie przeszliśmy do promu, którym przeprawiliśmy się na drugą część Świnoujścia.
Wycieczka bardzo nam się podobała, nie tylko ze względu na piękną, niemalże wakacyjną pogodę, ale również ze względu na zdobyte informacje z zakresu transportu, które z pewnością pomogą nam w zdaniu egzaminów zawodowych.
Łukasz Kowalski kl. IIIa TL