9 czerwca 2017r.

V Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Natalia Wośkowiak, Paulina Olejnik i Maurycy Wegner, wraz opiekunem SU panią Alicją Hinc, uczestniczyli w V Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego w Bolechowie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był wolontariat, a celem naszego spotkania próba odpowiedzi na pytania o kondycję polskiego, regionalnego, a zwłaszcza lokalnego wolontariatu.
Do udziału w sympozjum zaproszono przedstawicieli regionalnych i lokalnych organizacji wolontariackich, osoby zaangażowane społecznie, wolontariuszy formalnych i niezrzeszonych, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami. W programie zaplanowano ciekawe i inspirujące warsztaty szkoleniowe. Uczniowie Naszej szkoły wybrali trzy spośród sześciu warsztatów: „Wolontariat dla osób z niepełnosprawnościami”, „Mądre pomaganie”- Wielkopolska „Szlachetna Paczka” oraz Warsztaty Kynologiczne.
Dzięki pracy grupowej i owocnym dyskusjom dowiedzieliśmy się kim są młodzi wolontariusze, jakie działania podejmują, co ich motywuje oraz jakie korzyści czerpią ze swojej pracy.