1 czerwca 2017r.

Zajęcia ze strzelectwa sportowego (cz.5)

Uczniowie drugiej klasy naszego liceum o profilu wojskowym odbyli kolejne zajęciach strzeleckie na terenie strzelnicy należącej do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Mosinie, która znajduje się w Ludwikowie. Tym razem naszym podstawowym zadaniem było powtórne przestrzelanie nowych wiatrówek Gamo CFX Royal, które służą nam do nauki strzelectwa sportowego. Tym razem uczniowie strzelali na zasadzie „masz ograniczony czas na strzał do tarczy”. Uczniowie musieli wykazać się dużą sprawnością manualną i maksymalną koncentracją, żeby oddać 10 precyzyjnych strzałów mając ograniczony na to czas. Z powierzonego zadania większość uczniów wywiązała się bardzo dobrze. Podsumowaniem ostatnich zajęć strzeleckich w tym roku szkolnym było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz innych przysmaków serwowanych przez naszych uczniów.