23 czerwca 2017r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy naukę w tym roku szkolnym. Zanim jednak udaliśmy się na wakacje, pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły, tj. uczniów klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej. W swoim wystąpieniu dyrektor Zespołu Szkół, Paweł Zawieja, podziękował wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom za szereg osiągnięć, które sprawiły, że możemy z wielką radością udać się na zasłużony wypoczynek.
Wśród osiągnięć dyrektor podkreślił uzyskane przez naszych uczniów wyróżnienia: Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Starosty Poznańskiego przez uczniów technikum oraz pieniężne nagrody Starosty Poznańskiego przyznane uczniom zasadniczej szkoły zawodowej za bardzo dobre wyniki w nauce. Dużym sukcesem mogą się pochwalić uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, którzy zdobyli II i III miejsca w eliminacjach wielkopolskich do XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dużo uwagi dyrektor poświęcił wielu sukcesom sportowym, przypominając zdobyte złote medale przez naszą drużynę w badmintonie, a także w plażowej piłce siatkowej dziewcząt. Wiele miłych słów usłyszeli unihokeiści, którzy w tym roku zajęli IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich, a także udanie zadebiutowali w I Lidze Unihokeja w Polsce. Podkreślił również udział logistyków w zajęciach laboratoryjnych w Politechnice Poznańskiej i hotelarzy, których dziesięcioosobowa grupa odbyła miesięczne praktyki w hiszpańskiej Maladze. Zdobyte przez nich doświadczenia i umiejętności, których poświadczeniem są otrzymane europejskie certyfikaty, zaowocują wysokimi ocenami podczas zdawania egzaminów zawodowych oraz pozwolą w przyszłości na podjęcie pracy na odpowiednich stanowiskach.
Pan dyrektor docenił także aktywny udział młodzieży w organizowaniu i przeprowadzeniu projektów realizowanych w tym roku szkolnym: Transplantacja - drugie życie; Liga Międzygimnazjalna, Sobota u Wodziczki, Dzień Zawodowy.
Bardzo miłym akcentem dzisiejszej uroczystości było wręczenie dużej grupie uczniów świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i godne reprezentowanie Zespołu Szkół w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. W trakcie tej części wicedyrektor Anna Sawińska przedstawiła kandydatów do ubiegania się jesienią o kolejne stypendia: Prezesa Rady Ministrów, Starosty Poznańskiego dla uczniów szkół średnich i nagród Starosty Poznańskiego dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, wyrażając duże zadowolenie i dumę z osiągniętych przez nich wyników w nauce.