4 października 2017r.

Logistyczne wyzwania

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”
Paulo Coelho
     Dzisiaj odbył się szkolny etap X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której nie zabrakło również logistyków z Wodziczki. Wydarzenie to cieszy się wśród naszych uczniów niesłabnącym zainteresowaniem już od dziewięciu lat. Część z nich bierze udział w Olimpiadzie po raz kolejny, stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej. Większości tegorocznych uczestników nie trzeba było nawet specjalnie namawiać do wytężonej pracy – sami wykazywali inicjatywę w przygotowaniach do I etapu zawodów. Uczniowie mają świadomość, że jest to dla nich okazja poszerzania swojej wiedzy w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest logistyka. Ponadto, udział w Olimpiadzie stwarza im niecodzienną możliwość porównania swojego poziomu wiedzy i umiejętności do poziomu uczniów z całej Polski.
     W tym roku logistycy zmierzyli się, między innymi, z takimi zagadnieniami jak: poziom obsługi klienta, ekonomiczna wielkość zamówienia, poziom zapasu zabezpieczającego w lokalizacjach rozproszonych czy urządzenia do składowania.
     Którzy uczniowie zostaną zakwalifikowani do drugiego okręgowego etapu – będzie już wiadomo 27 października.