24 października 2017r.

Nasi logistycy w Lech Browary Wielkopolski oraz INEA Stadion

W czwartek odbyła się pierwsza z zaplanowanych wycieczek w ramach projektu: "Gotowi do pracy - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego, dla których organem prowadzącym jest Powiat Poznański". W wycieczce wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum logistycznego, którzy są zorientowani na poszerzanie oraz uzupełnianie swojej wiedzy z zakresu, szeroko pojętej, logistyki. W ramach zajęć odbywanych poza szkołą, uczniowie zapoznawali się z procesem produkcji, ze strukturą wyrobu gotowego, technologią przechowywania, magazynowania oraz dystrybucji w firmie Lech Browary Wielkopolski. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali również obliczenia dotyczące procesu produkcji.
Następnie uczestnicy udali się na Stadion INEA gdzie została im przekazana wiedza na temat organizacji imprez masowych, a w tym:
• "zwykłych" imprez masowych i imprez masowych podwyższonego ryzyka;
• zabezpieczenia imprez masowych na stadionie;
• zaplecza medycznego i sanitarno - higienicznego;
• organizacji imprez sportowych i innych (np: koncertów muzycznych);
• zachowania bezpieczeństwa podczas imprez;
• dokumentów niezbędnych do zorganizowania imprezy masowej.
Podczas spotkania z przedstawicielem działu bezpieczeństwa na stadionie, uczniowie klasy IV wykazali się imponującą wiedzą na temat przepisów prawa dotyczących organizacji imprez masowych, dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat możliwości usprawniania procesów logistycznych przy organizacji tego typu imprez.
Zdobywanie, jakże cennej, wiedzy praktycznej na terenie wspomnianych obiektów zostało zwieńczone wspólnym posiłkiem w "stadionowej" restauracji 12 Sports Bar & Restaurant, gdzie uczniowie dzielili się wrażeniami i wyciągali wnioski ze zdobytych informacji.
„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.” (Paulo Coelho). Dlatego w naszej szkole staramy się łączyć teorię z praktyką i stwarzać uczniom możliwość skonfrontowania zdobytej przez nich wiedzy z rozwiązaniami stosowanymi w branży logistycznej.