2 grudnia 2017r.

III kolejka I Ligi Unihokeja

Nasza reprezentacja unihokeja już o wczesnej godzinie porannej udała się na turniej III kolejki I Ligi Polskiej Unihokeja. Tym razem nasi uczniowie wyjątkowo zawody rozegrali w Siedlcu niedaleko Wolsztyna. W sumie w ciągu całego dnia rozegraliśmy 3 mecze. W pierwszym pojedynku już o godzinie 10.15 zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju – drużyną Absolwent Siedlec. Mecz niestety przegraliśmy 6 : 3, choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Toczyliśmy wyrównaną walkę, jednak gospodarze byli bardzo skuteczni w swych akcjach. Wynik niestety musieliśmy gonić z 1 : 4 doprowadziliśmy do wyniku 3 : 4, ale końcówka należała do zespołu z Siedlca. W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z faworyzowaną drużyną z Kołaczkowa, ale nasi uczniowie podjęli walkę i ku zaskoczeniu wszystkim rozgromili przeciwnika 7 : 2. Popis gry i skuteczności pokazał nasz zawodnik - Bartosz Ziółkowski strzelając wszystkie bramki (obecnie lider klasyfikacji strzelców). Na koniec dnia około godziny 16.00 zagraliśmy z liderem ligi – drużyną Wilki JAR-POL Bydgoszcz. Początek był bardzo obiecujący, ponieważ to my pierwsi strzeliliśmy bramkę. Kolejne minuty gry pokazały trudy całego dnia i brak szerokiej ławki rezerwowej (zabrakło niestety na turnieju kilku naszych zawodników) w przeciwieństwie do przeciwnika. Z każdą kolejną minutą było coraz gorzej. Ostatecznie Wilki pokonały nas 7 : 1. Chłopacy wrócili późnym wieczorem do domu zapewne z niedosytem, ponieważ mogliśmy dzisiaj pokusić się o 6 punktów. Po III kolejce zajmujemy dobre 5 miejsce, ale mamy najwięcej rozegranych spotkań. Strzelamy dużo bramek lecz też wiele ich tracimy. Mamy nad czym pracować – musimy poprawić zdecydowanie grę obronną. W tym roku czeka nas jeszcze przecież finał wojewódzki w rozgrywkach szkolnych. Czekamy!
Tabela po III kolejce

Klasyfikacja strzelców - 1. Bartek Ziółkowski