15 grudnia 2017r.

Laboratorium logistyczne

Ostatnie, w 2017 roku, zajęcia z laboratorium logistycznego w ramach projektu „Gotowi do pracy…” odbyły się 15 grudnia. W tym dniu logistycy podsumowali swoją 20-godzinną pracę w formie prezentacji jej efektów. W pierwszym semestrze uczestnicy zajęć projektowali dokumenty w formie elektronicznej, zmagali się z analizami związanymi z działalnością logistyczną, przedstawiali graficznie ich wyniki, tworzyli prezentacje oraz wyciągali wnioski z przeprowadzonych analiz. Większość z tych zadań uczniowie wykonywali z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego, który dla części uczestników, jeszcze we wrześniu, był całkowitą nowością. Dziś, z nieukrywaną satysfakcją, uczniowie twierdzą, że arkusz kalkulacyjny będzie przez nich wykorzystywany nie tylko w sytuacjach związanych z nauczanym zawodem, gdyż podczas wykonywania ćwiczeń, dostrzegli możliwość wykorzystania go w życiu codziennym.
     Wartość dodaną, wypływającą z uczestnictwa w projekcie, stanowi niewątpliwie rozwijanie kompetencji społecznych poprzez pracę w zespole i wspólne rozwiązywanie problemów oraz dzielenie się wiedzą i koleżeńską rywalizację.

„Dzięki projektowi od podstaw nauczyłam się obsługiwać program Excel. Obecnie w pełni wykorzystuję zdobytą wiedzę na zajęciach i nie tylko...”
Kamila Baszkiewicz
„Podczas zajęć projektowych udoskonaliłem swoje umiejętności obsługi arkusza oraz miałem okazję dzielić się wiedzą z innymi uczestnikami”.
Adrian Mendelski
„Zajęcia dodatkowe z laboratorium logistycznego upływały nam w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, co sprzyjało naszej pracy i zaowocowało nowymi umiejętnościami”.
Magdalena Górczak
Już od stycznia 2018 roku na uczestników zajęć czekają nowe wyzwania związane z twórczym rozwiązywaniem problemów logistycznych. Zdobędą również, cenną w zawodzie, umiejętność obsługi systemu klasy ERP (Enterprice Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa).
     Ogromne zaangażowanie grupy w wykonywane zdania gwarantuje uczestnikom zdobycie, pożądanych na rynku pracy, umiejętności zawodowych.
Beata Zakrzewska