8 stycznia 2018r.

Podsumowanie akcji "Sprawdź znamiona nim rak da znak"

W ramach projektu “Sprawdź znamiona, nim rak da znak!” Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka przeprowadziło warsztaty edukacyjne w 7 szkołach ponadpodstawowych z terenu Powiatu Poznańskiego (dwukrotnie w naszej szkole – czerwiec i listopad 2017r.). Podczas warsztatów zostały poruszone tematy z zakresu: profilaktyki, samodzielnego badania skóry, zagrożeń wynikających z nadmiernego opalania się, korzystania z solarium, wykonywania tatuaży na skórze oraz wczesnej diagnostyki choroby.
Łącznie zostało przeprowadzonych 20 warsztatów, w których wzięło udział 735 uczniów oraz 14 edycji badań znamion skórnych. Podczas badań z zastosowaniem videodermatoskopu przebadanych zostało 838 osób. 81 osobom, zalecono usunięcie niepokojących zmian, 86 osobom zalecono dalszą obserwację.