7 marca 2018r.

XII Targi Edukacji i Pracy w Mosinie

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie kolejny raz prezentował ofertę edukacyjną podczas Targów Edukacyjnych w Mosinie
     To już dwunasta edycja Targów Edukacji i Pracy w Mosinie, które odbyły się w sali reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury. Gminne Centrum Informacji w Mosinie - organizator tego wydarzenia przygotował wraz z wystawcami prezentacje zawodów na scenie i stoiskach, dzięki czemu młodzież trzecich klas szkół gimnazjalnych miała okazję uczestniczenia w pokazach na żywo. Nasi uczniowie zaprezentowali się podczas pokazu kelnerskiego na scenie, gdzie współpracowali ze sobą nasi hotelarze, logistycy, cukiernicy i fryzjerzy. Na naszym stoisku promowaliśmy także inne dostępne w naszej szkole zawody i klasy, a doradca zawodowy udzielał indywidualnych porad związanych z wyborem szkoły i zawodu. Jak co roku częstowaliśmy uczestników targów wypiekami naszych uczniów. Podczas Targów była także okazja do kontaktu z przedstawicielami instytucji rynku pracy, pośrednikami i doradcami zawodowymi, którzy udzielali informacji o ofertach pracy, wyborze kierunku kształcenia, zawodu czy poruszania się po rynku pracy. Ku naszemu zadowoleniu wielu gimnazjalistów i nauczycieli z dużym zainteresowaniem prowadziło rozmowy z uczestnikami zagranicznych praktyk w Maladze o ich przebiegu i sposobach komunikowania się oraz samym pobycie. Rozmówcy byli żywo zainteresowani, tym jakie korzyści przyniósł im miesięczny pobyt w Hiszpanii. Konkursy, pokazy zawodów na scenie, prezentacje na stoiskach, doradztwo i wiele innych atrakcji – to wszystko czekało na uczestników tegorocznych Targów.