18 maja 2018r.

Zajęcia kosmetologii i wizażu u Wodziczki

Uczniowie naszej szkoły są już po pierwszych zajęciach poświęconych tematyce kreowania wizerunku. Zajęcia odbywają się w formie warsztatowej. Uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach projektu: „Gotowi do pracy – poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego, dla których organem prowadzącym jest Powiat Poznański” poprzez praktykę zdobywają wiedzę, która jest niezwykle przydatna nie tylko na rynku pracy, ale również w życiu codziennym.
     Wizaż to kreowanie wizerunku poprzez odpowiednio dobrany do sytuacji makijaż, fryzurę oraz stylizację ubioru. We wszystkich wspomnianych elementach wizerunku najważniejsze są jednak detale, dlatego też zajęcia rozpoczęły się od nabywania umiejętności stylizacji paznokci, której nieodzowną częścią jest ich pielęgnacja. Nasi uczniowie, podczas pierwszych zajęć, przećwiczyli wszystkie etapy tej stylizacji – od wypielęgnowania skóry wokół paznokcia, poprzez wymodelowanie i oczyszczenie płytki paznokcia, do nałożenia lakieru hybrydowego i ozdobienia go różnymi wzorami.
     Jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę? Jak zrobić dobre wrażenie podczas spotkania biznesowego? Jak stosownie wyglądać w pracy? – nad tymi pytaniami uczestnicy kursu, po jego zakończeniu, nie będą długo się zastanawiać…
Beata Zakrzewska