21 września 2018r.

AKCJA - SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie wzięli udział
w jubileuszowej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA, w tym roku pod hasłem
„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”
      Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
     To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.
     Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!
     Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.
     Uczniowie i nauczyciele sprzątali tereny wyznaczone w harmonogramie akcji. W szkole realizowano także akcję informacyjną: „Nie ma śmieci - są surowce”. Dziękujemy uczestnikom akcji .
Małgorzata Kołodziej