4 października 2018r.

XI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

W całej Polsce „ruszyły” zawody z udziałem uczestników XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Również w tej edycji nie zabrakło logistyków z Wodziczki.
      Celem corocznie organizowanego przedsięwzięcia jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną i upowszechnianie nowoczesnej wiedzy logistycznej. W tym roku uczniowie musieli wykazać się umiejętnością prognozowania popytu, określania rotacji, dokonywania oceny zapasów oraz wiedzą z zakresu przepisów prawnych w transporcie czy znakowania towarów i jednostek logistycznych.
      Czterdziestominutowy test wiedzy logistycznej z pewnością umożliwi uczestnikom I etapu dokonanie samooceny w zakresie swojej wiedzy i umiejętności, a o tym czy wezmą oni udział w II etapie zadecyduje Komitet Naukowy Olimpiady. Już 29 października uczniowie poznają wyniki dzisiejszych zmagań z logistyką.
      Udział w ostatnim etapie Olimpiady gwarantuje finaliście zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie a nagrodą za zwycięstwo są bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Jest więc o co walczyć!
Beata Zakrzewska