10 października 2018r.

Arena Zawodów

W czwartek w poznańskiej hali Arena odbyła się kolejna edycja „Areny Zawodów”, która jest częścią kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego „Szacun dla zawodowców”. „Arena Zawodów” to wydarzenie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, które pozwala im w praktyczny sposób poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu poznańskiego i miasta Poznania. Młodzież ma możliwość zobaczenia prezentacji przykładowych zadań czy zajęć. Gdy mu się spodoba, od razu może zasięgnąć informacji, gdzie w może się kształcić w tym zakresie. W tegorocznej edycji pojawiło się 13 wysp zawodowych przedstawiających konkretne branże i usługi, czyli około 70 zawodów. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły prezentowali się na trzech wyspach: usługi (cukiernik, fryzjer); logistyka i spedycja (technik logistyk) oraz handel, turystyka, reklama (technik hotelarstwa).
Dziękujemy p. Annie Małeckiej, doradcy zawodowemu w naszym Zespole Szkół, za przygotowanie udziału naszej szkoły w Arenie Zawodów.