22 listopada 2018r.

Warsztaty ze Stowarzyszeniem Zdrowi-MY

W ramach promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania powstawaniu zaburzeń psychicznych wśród młodzieży uczniowie klas Ia BSIS, Ia TL, Ib TH oraz IIIa ZSZ wzięli udział w warsztatach szerzących ideę dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne oraz kształtujących umiejętności rozpoznawania własnych potrzeb i szukania sposobów ich zaspokajania. Program zajęć zakładał m.in. naukę adekwatnego oceniania swoich możliwości, rozpoznawania i wyrażania uczuć własnych, akceptowania uczuć innych, dostrzegania związku między uczuciami, myślami, reakcjami. Uczniowie poszerzyli wiedzę o znaczeniu wpływu własnego stylu życia na zdrowie, o czynnikach sprzyjających i zagrażających zdrowiu, uczyli się planowania zmian w swoim życiu wpływających korzystnie na stan zdrowia oraz poznali definicje używania i nadużywania substancji psychoaktywnych a także znacznie umiejętności odmawiania. Warsztaty te były kolejnym krokiem w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności psychospołecznych naszych uczniów.