30 listopada 2018r.

Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim

Nasza reprezentacja w unihokeju chłopców wystąpiła w Nowym Tomyślu w zawodach strefowych – bezpośrednich eliminacjach do Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie potwierdzili wysokie aspiracje w rozgrywkach szkolnych i awansowali po raz czwarty z rzędu do ścisłego finału. Warto przypomnieć, że w tym roku bronimy tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Zapewne ścisły finał będzie bardzo zacięty, ponieważ w tym roku poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany i wysoki. O mistrzostwo zmierzą się takie szkoły jak: ZST Ostrów Wlkp., ZSR CKP Kaczki Średnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Gniezna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna, ZSP nr 1 Jarocin oraz nasza drużyna ZS Mosina. Warto zauważyć, że do ścisłej czołówki wracają zawodnicy ze szkół z Gniezna, którzy jeszcze kilka lat temu zdobywali medale w Mistrzostwach Polski. Dzisiaj nasza reprezentacja zmierzyła się już w pierwszym spotkaniu turnieju z ZS z Wielenia (powiat czarnkowsko-trzcianecki). W meczu tym wygraliśmy 2 : 0, choć przeciwnik dwoił się i troił, a braki techniczne nadrabiał walecznością. Postawił nam trudne warunki, a mecz nie należał też do najlepszych w naszym wykonaniu. Najważniejszy był jednak tu wynik. W drugim spotkaniu zagraliśmy przeciwko ZS z Opalenicy, gdzie odnieśliśmy cenne zwycięstwo 1 : 0. Mecz mógł się podobać, zagraliśmy w tym pojedynku dużo lepiej taktycznie, a przede wszystkim walczyliśmy i widać było w naszych zawodnikach dużą chęć gry w ścisłym finale wojewódzkim. Pokazaliśmy, że w unihokeja grać potrafimy. Te dwa zwycięstwa dały nam awans i szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Gratulujemy chłopakom!
W zawodach zagrali:
Bramkarze: Szymon Michalak, Simon Budny
Zawodnicy: Mikołaj Gołąb, Michał Jacyna, Mateusz Manulewicz, Jakub Ratajczak, Wojciech Kimel, Filip Przymusiński, Bartosz Bartkowiak, Jakub Prokop (zabrakło Bartosza Ziółkowskiego – najlepszego naszego strzelca)