13 grudnia 2018r.

Eliminacje do Ligi Młodych Logistyków

„Właściwie najważniejszą rzeczą jest nie osiąganie celów, ale to,
czego się po drodze uczymy i jak się rozwijamy”

Andrew Matthews
      Rozpoczęły się eliminacje do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW, który wśród uczniów z Wodziczki cieszy się coraz większą popularnością. Jest to autorski pomysł Naukowego Koła Logistyki Dialog działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Co roku w tym wydarzeniu biorą udział dwa trzyosobowe zespoły z naszej szkoły. To maksymalna ilość jaką można zgłosić do konkursu, choć chętnych jest zawsze więcej. Nasi uczniowie cenią sobie udział w tego typu rywalizacjach ze względu na możliwość sprawdzenia i uzupełnienia wiedzy.
Podczas eliminacji zespoły rozwiązały test online sprawdzający zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Niewątpliwie wartością dodaną tej formy zawodów jest kształtowanie umiejętności pracy w zespole i wypracowywania kompromisów. Zespół stanowiły trzy osoby podejmujące decyzję a poprawna odpowiedź była tylko jedna… - emocji nie brakowało. Uczestnicy Ligi Młodych Logistyków jeszcze długo po rozwiązaniu testu analizowali swoje odpowiedzi….
Przyszli logistycy, którzy reprezentowali naszą szkołę w tegorocznej rywalizacji to:
   Zespół 1: Dariusz Tomaszyk, Maciej Michałowski i Szymon Michalak z klasy IV
   Zespół 2: Wioletta Jatczyńska, Kamila Baszkiewicz i Adrian Mendelski z klasy III.
Do finału dostanie się 10 z około 180 najlepszych drużyn ze szkół z całej Polski. Wyniki zostaną ogłoszone już 20 grudnia.
Beata Zakrzewska