31 stycznia 2019r.

Dzień Zawodowy u Wodziczki

Podczas Dnia Zawodowego gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych. Odwiedzili nas uczniowie ostatnich klas ze szkół w: Rogalinie, Rogalinku, Czempiniu, Pecnej, Mosiny, Krośna i Krosinka.
      Ósme klasy oraz ostatni rocznik klas gimnazjalnych przyjechali poznać zawody, których nauczaniem zajmuje się nasza szkoła. Zostali mile przywitani przez część uczniów , po czym udali do sali gimnastycznej, w której odbyła się prezentacja naszej oferty edukacyjnej. Hotelarze przygotowali dla nich synchroniczny pokaz kelnerski oraz podali przydatne informacje na temat praktyk zagranicznych i innych ciekawych zagadnień na temat ich zawodu. Następnie pałeczkę przejęli logistycy. Pokazali oni za pomocą kilku krótkich scen i filmu jak wygląda praca logistyka, oraz jakie potrzebne są kompetencje logistyka w tym zawodzie. Pod koniec części oficjalnej uczniowie szkoły branżowej pokazali się w strojach roboczych, takich jak: kucharz, elektryk, ślusarz, cukiernik, fryzjer, drukarz, sprzedawca. Po przedstawieniu młodsi koledzy i koleżanki zostali oprowadzeni po szkole. Była okazja zobaczyć jak wygląda nasza szkoła, jak wyglądają pracownie. Przed opuszczeniem budynku na uczniów czekały kanapki, które przygotowali nasi uczniowie, cukierki, ciastka oraz ulotki dotyczące naszej szkoły.