28 - 29 marca 2019r.

XXII Ogólnopolski Turniej Piekarski

Dominik Dederek (kl. 2a Branżowa Szkoła I Stopnia) reprezentował naszą szkołę na XXII Ogólnopolskim Turnieju Piekarskim, który odbywał się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W turnieju brało udział 12 uczestników m.in. z Gdańska, Lublina, Radomia, Puław i Poznania. Turniej trwał 2 dni. W pierwszym dniu przez kilka godzin uczestnicy przygotowywali wymagane wyroby oraz odpowiadali z części teoretycznej. Dominik wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami, które zdobył zaledwie w ciągu dwóch lat nauki oraz praktyki w mosińskiej piekarni Ren-Mac. Natomiast drugiego dnia odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Izbie Rzemieślniczej. Za udział w turnieju Dominik otrzymał cenne nagrody i zaświadczenie zwalniające go z egzaminu zawodowego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - część pisemna. Wartością dodaną udziału w tego typu turniejach jest nabycie doświadczenia, poznanie nowych ludzi oraz przekroczenie własnych granic- wyjście ze strefy komfortu.
      Gratulacje dla Dominika i serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. Trzymamy kciuki za przyszły rok, wtedy Dominik będzie w klasie trzeciej branżowej szkoły I stopnia.
Joanna Markuszewska-Orpel