9 maja 2019r.

PIROGRAFIA –zajęcia w internacie

Pirografia jest jednym z ulubionych i cyklicznie prowadzonych zajęć dla młodzieży przebywającej w internacie na kursach teoretycznej nauki zawodu. Tym razem tematem przewodnim były kwiaty. Pirografia, to jedna z technik pracy w drewnie, której efektem jest piękna ozdoba. Te dekoracje wykonuje się poprzez wypalanie w drewnie naniesionych na nie wzorów przy użyciu specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi do pirografii. Wystarczy odrobina umiejętności manualnych, wyobraźnia, drewno i pirograf , by samodzielnie stworzyć dekorację. Ozdoby mogą być doskonałym pomysłem na prezent.
Małgorzata Lossy