23 września 2019r.

Rajd – Powitanie jesieni

W poniedziałek, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół wyruszyli na trasę Rajdu Jesiennego A.D. 2019. Tegoroczny Rajd, już od początku był wyjątkowy. Sprawiła to wyjątkowo wysoka frekwencja, głównie dzięki uczniom klas pierwszych, którzy licznie stawili się na starcie. Kolumna maszerujących, a było nas około 120 osób podążyła ulicami Mosiny, wzdłuż Kanału Mosińskiego, przez Park Miejski, ku zbiegowi ulic Pożegowskiej i Spacerowej. Tam, u podnóża Osowej Góry odbył się tradycyjny podbieg na szczyt wzgórza. Na metę przybyli w kolejności: Dawny Korcz z klasy 3a Tl, drugie miejsce zajął Gabriel Vaskov z klasy I d Szkoły Branżowej, a na trzecim miejscu uplasował się Gracjan Szynklewski, również uczeń 1d BS. Wymienieni zwycięzcy biegu otrzymali z rąk p. dyr. Anny Sawińskiej nagrody w postaci tabliczek czekolady o wielkościach odpowiadających zajętym lokatom. Po krótkim odpoczynku, ruszyliśmy na szlak przez Wielkopolski Park Narodowy. Przepiękna pogoda dodawała energii maszerującym, ciepłe promienie porannego słońca wydobywały przed naszymi oczami przepiękne widoki przyrody. Minęliśmy Studnię Napoleona, Kamień Wodziczki- naszego patrona i wzdłuż brzegu Jeziora Kociołek szliśmy niebieskim szlakiem ku mecie Rajdu. Dopisywały nam dobre humory, szliśmy wesoło rozmawiając i uwieczniając rajdowe sceny na zdjęciach. W rekordowym tempie doszliśmy na metę, gdzie po chwili przyjechał p. K. Derengowski z tradycyjną grochówką, bułeczkami i herbatą. Każdy z nas marzył o misce zupy po takim wysiłku. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze uczestników jedzących pachnącą majerankiem i wędzonką grochówkę. Posileni, zeszliśmy do szkoły, gdzie zakończono imprezę. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom- uczestnikom Rajdu i nauczycielom-opiekunom za stworzenie niepowtarzalnej, miłej atmosfery. Oby kolejny rajd w 2020 roku był tak udany jak ten, w którym braliśmy udział.