20 września 2019r.

Nagroda za najwyższą frekwencję

Uczniowie klasy drugiej Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się na wycieczkę do Wrocławskiego ZOO. Była to wygrana w zeszłorocznym konkursie na najlepszą frekwencję w szkole. Dzięki temu nie musieliśmy martwić się o żadne koszty. Rada Rodziców naszego Zespołu Szkół, w nagrodę, w pełni zrefundowała nam ten wyjazd.
      Grupa pod opieką – p. Katarzyny Gołowacz, wychowawcy klasy oraz p. Blanki Świtał – Łukasik zebrała się w piątkowy poranek przed szkołą, skąd o 700 wyjechaliśmy, kierując się do celu naszej wycieczki - Wrocławia. Frekwencja 100% - wygrana zobowiązuje. Po trzech godzinach dotarliśmy do ZOO, gdzie świetnie bawiąc się spędziliśmy długi czas, nie myśląc o nauce. AFRYKARIUM to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.
       Największą atrakcję stanowiły liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny reprezentujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które podziwialiśmy z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W dżungli otaczającej rzekę Kongo obserwowaliśmy krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.
      Głodni, pełni wrażeń, w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się na „podładowanie baterii”. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której obudziły się w niektórych nas talenty wokalne.
      Radzie Rodziców naszej szkoły bardzo dziękujemy za możliwość zorganizowania takiego wyjazdu; Panu Dyrektorowi – za zwolnienie z zajęć dydaktycznych – mamy ogromną motywację, żeby i w tym roku wygrać konkurs na Najlepszą Frekwencję.

Dagmara i Zuza 2A BSIS