8 października 2019r.

Fryzury - wykonali nasi uczniowie

W trakcie zajęć, w nowej pracowni fryzjerskiej, kolejna grupa uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer nauczyła się modelowania i wykonywania kolejnych fryzur.
      Męskie strzyżenie standardowe ma z góry określoną formę, długość włosów na poszczególnych obszarach porostu. Wystarczy je nazwać, aby zdefiniować fason.
      Fryzura dzienna – klasyczny „bob” – modelowana na szczotce. Podstawa tego uczesania powinno być strzyżenie dzięki któremu włosy podczas suszenia i uczesania układają się same.
      Styl romantyczny (loki) - We fryzurach romantycznych dominują linie faliste, komponowane w różne formy, np. asymetryczne upięcie luźnych loków spadające na jedno ramię, małe finezyjne koczki z których wypadają pojedyncze loki.
      Upięcia – kok ślubny może mieć różnorodną konstrukcję. Od prostej klasycznej do bardziej skomplikowanej. Powinien być trwały, biorąc pod uwagę, że fryzura musi utrzymać się kilkanaście godzin. Należy unikać zbytniej dekoracyjności i przesady.
Ewa Gominiak