22 października 2019r.

Z prawem na bakier?

W internacie odbyły się zajęcia dotyczące odpowiedzialności prawnej młodzieży uczącej się, toteż na powyższe pytanie, które jednocześnie jest tytułem naszej informacji, można odpowiedzieć: …już NIE! Już wiadomo, że niektórych zachowań prawo nie toleruje. Jeżeli prawo nie toleruje, to i społeczeństwo również, gdyż prawo jest wyrazicielem dążeń społecznych. Nie możemy zatem liczyć na niczyją pobłażliwość, … chyba że tych, którym udało się uniknąć kary. Trzeba zadać sobie jednak pytania:
1. Czy to nam imponuje czy nie?,
2. Jak długo może udawać się unikać kary?,…
3. … i czy w ogóle możemy mówić o „unikaniu” czy trzeba wyraźnie powiedzieć: „…to, że nie zostałeś ukarany, to nie znaczy, że nie jesteś zwykłym bandziorem!!!…”
Jeżeli czytelniku zadajesz sobie takie pytania, to możesz być spokojny o swoje zachowanie, gdyż zwyczajnie jesteś uczciwy. Trzymajmy się razem i stańmy przeciwko głupocie „myślących inaczej”!
Pozdrawiamy wszystkich, a zwłaszcza sympatyków Internatu u Wodziczki.
Krzysztof Widera