30 października 2019r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego

dla naszych uczniów.

W Starostwie Powiatowym w Poznaniu, podczas XIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu, wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański.
      Wśród wyróżnionych stypendiami Rady Powiatu znajdowali się także nasi uczniowie technikum: Kamil Lala i Przemek Łuczak. O stypendium Rady Powiatu w Poznaniu ubiegać się mogli uczniowie szkół, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym, prowadzonych przez powiat poznański. Warunkiem koniecznym do otrzymywania stypendium było uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki, równej co najmniej 5,0.
      Natomiast nagrodę Starosty za wybitne osiągnięcia otrzymały uczennice branżowej szkoły I stopnia: Oliwia Drzewiecka, Martyna Maria Szafraniak, które za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez powiat poznański spełniły następujące kryteria: uzyskały średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych; uzyskały średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0 ponadto uzyskały wzorową ocenę z zachowania i nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego z przedmiotów.
      Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłym roku, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do osiągnięcia takich wyników w nauce abyśmy w kolejnym roku szkolnym mogli pojechać dużym autobusem po stypendia Rady Powiatu i nagrodę Starosty.