5 listopada 2019r.

W schronisku dla zwierząt w Gaju

Uczniowie klas IIIa i Ic Branżowej Szkoły I Stopnia udali się na wycieczkę, której celem były odwiedziny zwierząt przebywających w schronisku w Gaju. Wizyta była zwieńczeniem, organizowanej przez młodzież Wodziczki, zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt.
      Podczas wizyty w Gaju wzięliśmy udział w bardzo interesującej prelekcji, która nie tylko dotyczyła funkcjonowania schroniska, ale przede wszystkim poruszała relację człowiek – zwierzę i poruszała temat empatii względem słabszych i bezbronnych istot.
       Po prezentacji zwiedziliśmy schronisko, a chętni uczniowie udali się na spacer z podopiecznymi schroniska. Cieszymy się, że nie tylko przywieźliśmy ze sobą dary dla psów i kotów, ale że również mogliśmy podarować odrobinę siebie.