12 listopada 2019r.

Unihokej – II kolejka ligowa

W miniony weekend, 9 listopada rozegrana została II kolejka Opalenickiej Ligii Unihokeja (I liga polska). Nasza reprezentacja podejmowała w pierwszej kolejności Krokodyle Floorball Poznań. Mecz obfitował w wiele ciekawych zagrań, a przede wszystkim był to mecz walki. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu, która dała nam prowadzenie zdobył Krzysztof Michalski (nowy nabytek naszej drużyny – uczeń szkoły zaocznej). Przez długi czas prowadziliśmy 1 : 0, graliśmy mądrze nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Niestety pod koniec meczu przeciwnik oddał strzał z dystansu – piłeczka trafiła w poprzeczkę i wypadła na boisko, jednak sędzia uznał, że piłeczka po odbiciu od ziemi przekroczyła linię bramkową. Cała drużyna była zaskoczona taką decyzją, ponieważ wszyscy widzieli inaczej – nasze słowa protestu na nic się zdały i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kolejny mecz rozegraliśmy z drużyną Spartanie Opalenica II. Ku zaskoczeniu i wobec dobrej gry przeciwnika to my musieliśmy „gonić” wynik. Przegrywaliśmy 1 : 0, następnie 2 : 1. Końcówka spotkania była już dla nas, zdobyliśmy dwie bramki i ostatecznie po ciężkim boju wygraliśmy 3 : 2. Ostatni mecz miał należeć do najtrudniejszych i tak też było. Zagraliśmy z Lokomotivem Czerwieńsk pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Postawiliśmy jednak trudne warunki rywalowi i byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki. Przez długi czas mieliśmy remis 1 : 1, następnie objęliśmy prowadzenie, jednak ostatnie 2 minuty okazały się decydujące. Lokomotiv najpierw wyrównał na 2 : 2, a w ostatnich 30 sekundach strzelił na 3 : 2. Nasza drużyna sporo zapłaciła za „gapiostwo”. Przeciwnik wykonywał rzut wolny i zrobił to tak szybko, że za nim nasi chłopcy się zorientowali gdzie jest piłeczka – to ona była już w naszej bramce. Szkoda, bo ta bramka nie miała prawa wpaść. Graliśmy jak równy z równym, włożyliśmy sporo wysiłku w to spotkanie i przegraliśmy w tak prosty sposób. Nauczka na przyszłość. Zdobyliśmy 4 punkty i po dwóch kolejkach jesteśmy na wysokim 3 miejscu z 7 punktami. Gratulujemy chłopakom. Kolejna runda rozegrana zostanie 14 grudnia. Zapraszamy.