18 listopada 2019r.

Cykl zawodów sportowych

Nasi uczniowie ostatnich tygodniach wystąpili w cyklu powiatowych zawodów sportowych. Rozpoczęliśmy od zawodów unihokeja i zdobytych medali, o czym pisaliśmy wcześniej. Następnie nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców udały się do Pecnej na zawody w drużynowym tenisie stołowym, gdzie zajęliśmy odpowiednio 4 i 5 miejsce. Warto dodać, iż turniej jak nigdy wcześniej stał na bardzo wysokim poziomie zwłaszcza u dziewcząt. Kolejne rozgrywki zostały rozegrane w drużynowym badmintonie w Puszczykowie. Tutaj dziewczęta ponownie były tuż za podium, a chłopcy odpowiednio na 5 miejscu. Ostatnimi zawodami były turnieje piłki ręcznej w Rokietnicy (dziewczęta) i Swarzędzu (chłopcy). Obie nasze reprezentacje zagrały dobre zawody, jednak do podium troszkę zabrakło. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zostali sklasyfikowani na 4 miejscu. Trzeba przyznać, że poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy, a naszym uczniom wobec zawodników klubowych z innych szkół jest czasem trudno podjąć równorzędną walkę. W powiecie w tym roku mamy sklasyfikowanych 12 szkół, dlatego osiągnięte wyniki, są w tej chwili na miarę naszych możliwości, a co najważniejsze staramy dorównywać się najlepszym.
Życzymy naszym uczniom zdobycia medali na kolejnych zawodach!