14 listopada 2019r.

Konkurs Piosenki Niemieckiej

Na początku listopada otrzymaliśmy z ZS im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu zaproszenie do udziału w Konkursie Piosenki Niemieckiej.
      Zaproszenie przyjęły uczennice klasy IC TH Julia Górna i Oliwia Łukasik wraz z wychowawczynią Panią Marzeną Adamczak. W myśl hasła konkursu „Każdy potrafi śpiewać” przystąpiły do poszukiwania repertuaru. Ponieważ na przygotowania do konkursu miały tylko tydzień, już następnego dnia zaprezentowały wybrany utwór „Essig auf Zucker” niemieckiej wykonawczyni Mine .
      Pierwszym krokiem było zapoznanie się z tekstem. Było to ogromne wyzwanie dla dziewcząt, ponieważ uczą się języka niemieckiego dopiero od września. W myśl zasady „Każdy potrafi…” i przy ogromnym zaangażowaniu, opanowały w błyskawicznym tempie tekst.
      Kolejnym krokiem było opracowanie podkładu muzycznego. I z tego zadania wywiązały się znakomicie. Dysponując tekstem i muzyką mogły już rozpocząć ćwiczenia pod kierunkiem Pana Krzysztofa Widery. Ostatnim etapem przygotowań było opracowanie choreografii.
      Teraz już pozostało tylko zaprezentowanie na konkursie przygotowanej piosenki.
      14 listopada powitali nas bardzo serdecznie organizatorzy konkursu w Swarzędzu. Do konkursu zgłosiło się 18 wykonawców. Julia i Oliwia wystąpiły dopiero z nr 15. Długie oczekiwanie na występ sprawiało, że trema przed występem była coraz większa. Ale i tę przeszkodę dziewczyny pokonały profesjonalnie już po kilku taktach muzyki. Brawo !!!
      W czasie obrad jury uczestnicy konkursu w bardzo miłej atmosferze poznawali się bliżej i wymieniali doświadczenia.
      Serdecznie gratulujemy Julii i Oliwii sukcesu. Jesteśmy z nich dumni. Godnie reprezentowały naszą szkołę!!! W tym roku nie stanęły na podium, ale z pewnością zebrane doświadczenia i systematyczna praca przez cały rok pozwolą im wygrać konkurs za rok.
      Zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania z piosenką niemiecką !
Irena Skrzypczak