4 grudnia 2019r.

„Szekspir w duecie” – konkurs recytatorski

Julia Górna z klasy I c technikum (technik hotelarstwa) brała udział w konkursie recytatorskim „Szekspir w duecie”. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych rywalizowali ze sobą w II turach. Pierwsza, w której przedstawiali monologi z szekspirowskich dzieł, miała charakter poważny, natomiast II tura rozbawiła słuchaczy do łez i jak możemy się domyślić, kazała potraktować recytatorom dzieła Szekspira nieco z przymrużeniem oka.
      Niewątpliwie konkurs przybliżył zarówno słuchaczom, jak i uczestnikom dzieła wielkiego angielskiego dramaturga, ale nie zapominajmy: najważniejsza była zabawa i możliwość przedstawienie swoich umiejętności. A kto wie………. Może to właśnie 4 grudnia został odkryty aktorski talent ;-)
Joanna Dobraś