9 grudnia 2019r.

Zostań Mistrzem dobrych manier

      W tym roku, kolejny już raz, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, do udziału w konkursie: "Savoir-vivre. Zostań Mistrzem dobrych manier". Serdecznie powitaliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Krośnie, Szkoły Podstawowej "Pod Lipami" w Krosinku, Szkoły Podstawowej w Pecnej.
      Celem konkursu jest: zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta, popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach, praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań, w domu, szkole, na przyjęciu itp., dotyczących zasad savoir-vivre, umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami oraz zaprezentowanie uczestnikom konkursu naszej szkoły, Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.
      Pani Marzena Adamczak, organizatorka projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ "Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie" zapoznała nas z tym projektem oraz innymi, realizowanymi w naszej szkole. Kolejnym punktem programu było przypomnienie zasad savoir-vivre, w formie prezentacji multimedialnej. W przyswojeniu tych reguł pomogły także przygotowane przez uczniów klasy I c TH plakaty, związane tematycznie ze zwyczajami savoir-vivre, panującymi w różnych krajach. Konkurs składał się z krótkiego quizu związanego z zasadami savoir-vivre, autoprezentacji, udziału w scenkach sytuacyjnych, w których uczniowie mogli wykazać się m.in. znajomością nakrywania do stołu.
      Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, uczennice: Zofia Napierała, Łucja Czajka i Olga Daroszewska zdobyły tytuł Mistrza Dobrych Manier. Drugie miejsce, z tytułem Wicemistrza Dobrych Manier, zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krośnie, w składzie: Filip Cierpiał, Filip Górecki i Mikołaj Górecki.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

      Udział w konkursie uprzyjemniała nam degustacja słodkich przekąsek oraz zapach kawy i aromatycznej herbaty.
      Pani wicedyrektor Anna Sawińska oraz organizatorki konkursu wręczyły uczestnikom dyplomy i wyróżnienia, a laureaci otrzymali także nagrody.
Marzena Adamczak
Joanna Markuszewska-Orpel
Małgorzata Kołodziej
Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja