14 lutego 2020r.

Powstanie Wielkopolskie

Każdy z nas, a przynajmniej większość zna daty rozpoczęcia ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych, ale już mało kto pamięta kiedy się zakończyły. W związku z tym uczniowie naszej szkoły postanowili przypomnieć swoim koleżankom i kolegom w 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak doszło do jego wybuchu oraz, co najważniejsze, kiedy i z jakim skutkiem zakończyło się dla Poznaniaków i wszystkich Wielkopolan.
      Na chwilę mieliśmy możliwość przenieść się w czasy od 27 grudnia 1918 roku do 16 lutego 1919. Scena, która została odegrana przez uczniów klasy 1b TL uzmysłowiła wszystkim, że bycie Polakiem – Wielkopolaninem zobowiązuje i powinniśmy pielęgnować pamięć o bohaterach.

Joanna Dobraś