24 lutego 2020r.

Fotowoltaika u Wodziczki

W końcu ubiegłego roku uruchomiona została instalacja fotowoltaiczna na dachach budynków naszego Zespole Szkól. Docelowa moc naszej instalacji to 25,74 kW.
Fotowoltaika, to dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, za jakie zwykliśmy uważać Słońce.
Powstała instalacja, to kolejna inwestycja w naszej szkole, po zainstalowaniu na budynku internatu ogniw solarnych przetwarzających energię solarną na energię cieplną, chroniącą nasze środowisko naturalne.
Tym razem wytwarzamy energię elektryczną zasilającą ogrzewanie wody użytkowej na potrzeby szkoły. Nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej odprowadzany jest do sieci ogólnej.
Powstała instalacja to efekt jednego z pięciu projektów realizowanych w naszej szkole ubiegłego roku a finansowanych ze środków Unii Europejskiej – „Termomodernizacja budynku szkolnego z salą gimnastyczną wraz z modernizacją lokalnego źródła ciepła”. Pozostałe projekty to: "Gotowi do pracy - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego, dla których organem prowadzącym jest Powiat Poznański"; "Gotowi do pracy - rozwój infrastruktury placówek kształcenia zawodowego, dla których organem prowadzącym jest Powiat Poznański"; "Informat - wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie matematyki i informatyki wśród uczniów szkół Powiatu Poznańskiego" oraz „Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie” (Erasmus+).