26 lutego 2020r.

Spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W związku z powrotem uczniów z Rimini, dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. W spotkaniu wzięli udział Pracownicy ZS, przedstawiciele rodziców, przedstawiciele sąsiadującej szkoły oraz przedstawiciele Straży Miejskiej w Mosinie. Podczas spotkania zwrócono uwagę na ogromną rolę dbania o higienę oraz apelowano o zdroworozsądkowe podejście do sytuacji. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z Informacją Głównego Inspektora Sanitarnego Dla Osób Powracających z Północnych Włoch. Uzyskane informacje, nauczyciele przekazywali uczniom na dzisiejszych zajęciach a przedstawiciele rodziców zobowiązali się rozpowszechnić wiedzę wśród, nieobecnych na spotkaniu, rodziców. Możliwość rozmowy z osobą najlepiej zorientowaną w temacie i uzyskania odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania, zaowocowała zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa wśród uczestników dzisiejszego spotkania.
       Ponieważ niewiedza, bywa najczęstszą przyczyną strachu, wszystkim polecamy zapoznanie się z informacjami zamieszczanymi na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu: www.psse-poznan.pl

Beata Zakrzewska

07 (67 kB)