27 października 2020r.

Pamiętamy

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Potem Dzień Zaduszny, kiedy Kościół modli się za dusze zmarłych bliskich osób. Tradycyjnie, uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie składają kwiaty i zapalają znicze na mogiłach pomordowanych, które znajdują się w lasach koło wsi Sowinki. W tym roku plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i przejście szkoły w tryb nauki zdalnej. W tej sytuacji zastąpił ich wychowawca klasy 2s BSI - p. Wojciech Król.
Piękny dzień, mogiły uporządkowane przez inne grupy, które też tam przychodzą. Krzyże przewiązane biało-czerwonymi wstążkami. Wiązanka zakupiona przez naszą szkołę przyozdobiła pamiątkowy obelisk przy mogiłach. To dowód naszej pamięci i szacunku dla życia i śmierci, dla wartości, którymi żyli pomordowani tam ludzie. Nie zapomnimy o nich nigdy... .

Pamiętamy Pamiętamy Pamiętamy Pamiętamy Pamiętamy