10 września 2021r.

Z wizytą u Kizi, Leosia i innych mieszkańców poznańskiego ZOO

Uczniowie klasy I Technikum Logistycznego oraz klasy III Technikum Logistycznego i Hotelarskiego wraz z opiekunami – Panią Blanką Świtaj-Łukasik i Panem Przemysławem Sadowskim wybrali się na wycieczkę do poznańskiego Nowego ZOO. Wyjazd ten miał na celu integrację klasy I oraz reintegrację klasy III po nauczaniu zdalnym oraz zdobycie wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących poznański ogród zoologiczny.
Przewodnik zapoznał nas z obowiązującymi zasadami wymiany i rozmnażania zwierząt między ośrodkami zoologicznymi. Uczniowie zobaczyli m.in. lwy, słonie sawannowe, tygrysy, wilki i niedźwiedzie. Podczas wspólnego spaceru dowiedzieliśmy się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, aktywności w różnych porach doby i różnych rodzajów pożywienia. Największe emocje towarzyszyły oczekiwaniu na spotkanie z Kizią i Leosiem. Oba lwy uratowane i wyciągnięte z cyrku mieszkają w ZOO od 2017 roku. Jednak dopiero teraz można ich zobaczyć na wybiegu. Robią wrażenie ;) Uczniowie z przewodnikiem podążali również śladami gatunków, które przetrwały dzięki Ogrodom Zoologicznym, tych które są na skraju wymarcia oraz tych, których z roku na rok jest coraz mniej i wymagają ochrony. Był to dla nas niezmiernie ciekawy dzień spędzony w towarzystwie przyrody. Po wyczerpującym spacerze w ZOO nie zabrakło oczywiście pysznego obiadu, dobrej kawki, ogromnych porcji lodów i uśmiechów na twarzach zadowolonych uczniów. Do następnego razu ;)
Koszty wycieczki pokrył organ prowadzący Zespół Szkół – Powiat Poznański.
Blanka Świtaj-Łukasik

Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj   Roksana Szaj