11 października 2021r.

Rajsko w Termach Maltańskich

Uczniowie klasy I B BS1S wraz z wychowawczynią p. Marzeną Krasuską oraz p. pedagog Joanną Tempską wyjechali do Aquaparku Wodnego Termy Maltańskie w Poznaniu.
Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, ale również kształtowanie nawyków prozdrowotnych, krzewienie kultury fizycznej, wdrażanie do aktywnego trybu życia. Podczas kilkugodzinnego pobytu w na Termach Maltańskich każdy uczestnik mógł skorzystać z kilkunastu zjeżdżalni o różnym stopniu trudności oraz zrelaksować się w basenach solankowych z wodą termalną. Chętni mogli skorzystać również z basenów zewnętrznych z widokiem na Jezioro Maltańskie oraz biczy wodnych, przestronnego jacuzzi z klimatyczną muzyką w tle. Pozwoliło to na przeniesienie się wspomnieniami do wakacyjnego raju i wspaniałą rozrywkę wśród nowych koleżanek i kolegów z klasy.
Czas wspólnie spędzony w największym parku wodnym w Polsce, położonym nad samym Jeziorem Maltańskim niecałe 3 kilometry od Starego Rynku był świetną zabawą dla wszystkich uczestników. Po pobycie na Termach Maltańskich uczniowie wraz z opiekunkami posilili się pysznym posiłkiem w Posnanii. Nie obyło się bez emocji, ponieważ jeden z uczestników zgubił portfel. Wszystko skończyło się pomyślnie, największym zmysłem detektywistycznym wykazała się Pani wychowawczyni, która wytropiła zgubę.
Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą i jeszcze bardziej zintegrowała uczniów klasy Ib BS1S. Miło było spędzić czas w gronie przyjaciół w raju dla miłośników wodnych wrażeń.
Koszty wyjazdu pokrył organ prowadzący Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie – Powiat Poznański.