12 października 2021r.

Manipulacja - zajęcia w internacie.


     Spotkaliśmy się w jednej z sal internackich, żeby zastanowić się o co tu chodzi z tą manipulacją. Co to jest i gdzie tego szukać? Tego nie trzeba szukać, gdyż to coś samo nas znajduje. Tacy normalni i uczciwi ludzie jak my, jesteśmy potrzebni manipulacji. Okazuje się, że z pozoru zwykłe sytuacje życiowe mogą wywierać na nas wpływ, którego my wcale nie oczekujemy.
     Najbardziej bawi mnie to, jak ktoś wszystkich przekonuje, że na niego nie działają żadne reklamy. Gdyby reklamy nie działały, to nikt nie łożyłby na nie takich pieniędzy jakie łoży. Czy to jest wystarczający argument? Po co płacić za coś co nie działa? Inwestuje się w coś co przynosi zyski – w omawianym przypadku ... w reklamy. W czasie spotkania z niektórymi wychowankami starałem się wszystkich przekonać, że aby uchronić się przed nimi to po pierwsze należy zdać sobie sprawę, że na nas miały, mają i będą miały wpływ. Ideałem byłaby taka sytuacja, w której posiadamy tyle wiedzy o sobie i świecie, żeby reklamy traktować jako informacje a nie jako „zmuszanie" nas do zakupu konkretnej usługi bądź towaru.
     Problemem jest tzw. „reklama podprogowa" (o tym również trochę mówiliśmy), ale to już "insza inszość".
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Krzysztof Widerainternat3

internat3Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja