19 października 2021r.

Historia tatuażu - Zajęcia w internacie


     Spotkanie stanowiło okazję do poznania historii tatuażu, który był obecny na świecie w różnych czasach i różnych kulturach od zarania dziejów człowieka. Występował już wśród starożytnych ludów celtyckich, japońskich, egipskich i innych. Stosowali je wodzo-wie rzymscy, Indianie, gladiatorzy, marynarze, więźniowie. Podobnie, jak każde zjawisko modowe tatuaż pojawiał się i znikał, bywał elitarny lub marginalny.
     Dziś tatuaż ewaluował i uległ demokratyzacji. Potrzeba posiadania tatuażu wynika z chęci zaznaczenia ważnego życiowego wydarzenia, posiadania trwałego talizmanu, wy-różnienia się, potwierdzenia członkostwa, jak również zwiększenia estetyki ciała. Tatuaż jest zjawiskiem modowym, w związku z tym ważne, by chęć posiadania tatuażu nie wynikała z panującej mody, która zawsze przemija, ale z osobistego pragnienia utrwalenia czegoś ważnego, co ma towarzyszyć danej osobie przez całe życie i dotyczy jego przeżyć, emocji i ważnych dla niej osób.
     Spotkanie stanowiło okazję do wspólnych rozmów w miłej atmosferze i zaprezentowania własnego stanowiska wobec zjawiska tatuażu.
Organizator spotkania - Krystyna Chmielarztatuaż

tatuażMosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja