20 października 2021r.

Unihokeiści ZS Mosina mistrzami Powiatu Poznańskiego

Dziewczęta z brązowymi medalami


     Miło nam poinformować, iż nasza reprezentacja chłopców w unihokeju po 3 latach ponownie powróciła na tron w powiatowej rywalizacji. Oczywiście głównym konkurentem do tytułu był ZS nr 1 w Swarzędzu mający w swoich szeregach zawodników z dwóch sąsiednich drużyn klubowych z Paczkowa i Gułtów. Po zaciętym pojedynku obfitującym w wiele ciekawych akcji z jednej, jak i drugiej strony nasza drużyna ostatecznie zwyciężyła 2 – 0 po trafieniach Filipa Przymusińskiego uznanego ostatecznie za najlepszego strzelca turnieju (4 bramki). W kolejnym meczu z ZS Kórnik daliśmy się zaskoczyć i jako pierwsi straciliśmy bramkę, jednak następne minuty spotkania pokazały naszą dominację nad przeciwnikiem i lepsze wyszkolenie techniczne. Ostatecznie wygraliśmy 3 – 1 po trafieniach Filipa Przymusińskiego x 2 i Nikodema Mikołajczaka, który co chwilę siał postrach pod bramką przeciwników. Warto dodać, iż chłopacy zostawili sporo zdrowia na boisku, ponieważ w ostatniej chwili wypadło nam (nie znamy przyczyn) dwóch zawodników ze składu. Graliśmy zatem trójką rezerwowych, a w ostatnim meczu już dwójką plus bramkarz. Trzeba też przyznać, że każdy wspiął się na wyżyny swych umiejętności i stąd ten sukces! Nasz bramkarz – Dawid Korcz został też uznany najlepszym bramkarzem turnieju! Brawo Chłopaki!!!
     Dziewczęta zdobyły także medal plasując się na 3 miejscu. Pokazały charakter walcząc do końca w każdym pojedynku. Uległy niestety faworyzowanym zawodniczkom z ZS nr 1 ze Swarzędza 0 – 2 oraz ZS Kórnik 0 – 4 (nastąpiła w tym meczu wymiana bramkarek, co nie przyniosło spodziewanego efektu). Warto dodać, iż nasza bramkarka – Skirzewska Jagoda z pierwszego pojedynku została ostatecznie najlepszą bramkarką zawodów.
     Dodajmy, iż zaraz po zawodach nasi chłopacy mieli możliwość wyjazdu na basen do Kościana w ramach Szkolnego Klubu Unihokeja (autobus, bilety wstępu oraz posiłek był ufundowany przez powiat w ramach dodatkowych zajęć sportowych w których to nasi chłopcy biorą udział). Więcej na ten temat w kolejnym artykule!
Składy zespołów:
Dziewczęta: Anioła Milena, Cichowska Lena, Fischer Sandra, Lewandowska Wiktoria, Lyporetska Maryna, Nowaczyńska Dominika, Olejnik Patrycja, Skirzewska Jagoda, Sołtysiak Zuzanna, Śremska Judyta, Vogt Lidia
Chłopacy: Dawid Korcz, Bartosz Susafał – bramkarze, Filip Przymusiński – kapitan, Nikodem Mikołajczak, Jakub Pachołek, Marcin Lisek, Maksymilian Prokop, Filip Grześkowiak, Bartosz Naskręt, Bartosz Bartkowiak.unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej  Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja