28 października 2021r.

Pamiętamy

Ostatnie dni października, to czas przygotowania do uczczenia pamięci naszych zmarłych bliskich. Każdy z nas chce, by groby bliskich były uprzątnięte, przystrojone jesiennymi kwiatami i świerkowymi gałązkami. Liczne znicze są świadectwem pamięci i śladem pozostawionym przez tych, którzy przychodzą na chwilę zadumy, wspomnienia i modlitwy za dusze zmarłych krewnych i przyjaciół. A co z pamięcią o tych, którzy zginęli od kul okupanta, mordowanych w przeróżnych miejscach kaźni? To zadanie dla młodych. Dla uczniów polskich szkół, którzy pamiętają o takich miejscach. Społeczność uczniowska Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki tradycyjnie opiekuje się mogiłami pomordowanych przez niemieckiego okupanta, które znajdują się w lasach niedaleko wsi Sowinki. Dziewczęta z klasy Ib TH (technik hotelarstwa) udały się tam z p. I. Trafankowską. Groby oczyszczono, uporządkowano, zapalono znicze i złożono kwiaty. Przez chwilę, myśli ogarnęły zabitych tam ludzi i w niejednym pewnie sercu wybrzmiała modlitwa: " Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …".

pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy   pamiętamy