8 grudnia 2021r.

Srebrny medal w futsalu

W rozegranych w Swarzędzu Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Futsalu nasza reprezentacja chłopców sprawiła miłą niespodziankę, zdobywając srebrny medal. Sukces ten jest tym bardziej cenny, iż jako jedyna drużyna nie mieliśmy w swych szeregach zbyt wielu zawodników grających na co dzień w klubach piłkarskich. Nasi chłopcy zagrali bardzo dobry turniej od strony taktycznej, byli w każdym meczu konsekwentni i cierpliwi. Nie graliśmy zbyt widowiskowo, ale bardzo skutecznie. Graliśmy w dwóch grupach po 3 zespoły.
Pierwszy mecz zagraliśmy z ZST Tarnowo Podgórne, gdzie po szybkich kontrach wyszliśmy na prowadzenie 2 – 0. Przeciwnik odpowiedział tylko jednym trafieniem w ostatnich minutach gry. Wygraliśmy ostatecznie 2 – 1. Drugi mecz grupowy niestety przegraliśmy z faworytem rozgrywek ZS nr 1 Swarzędz, ale tylko 1 – 0 po bardzo dobrym spotkaniu. Przeciwnik miał tu więcej atutów piłkarskich. Dzięki jednej wygranej zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinału, gdzie zmierzyliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy LO Tarnowo Podgórne. Mecz ten ułożył się po naszej myśli, przeciwnik atakował, a my wyprowadzaliśmy zabójcze kontry. Najpierw jednak strzałem z rzutu wolnego bramkarza pokonał Filip Przymusiński, a później po wspomnianych dwóch kontrach dołożył jeszcze dwie bramki. Przeciwnik w samej końcówce odpowiedział tylko jednym trafieniem i ostatecznie zameldowaliśmy się w finale pokonując zawodników z Tarnowa 3 – 1.
W wielkim finale zmierzyliśmy się ponownie z gospodarzem turnieju ZS nr 1 Swarzędz. Wiedząc o sile i możliwościach przeciwnika mecz ten zagraliśmy bardzo ostrożnie, grając dokładnie w obronie, jednocześnie czekając na ruch gospodarzy, którzy nie kwapili się do ataków. Mimo to, to my mogliśmy objąć prowadzenie. Po jednej z nielicznych naszych akcji Filip Przymusiński zmylił obrońców i sędzia powinien odgwizdać karnego, gdzie ewidentnie był przytrzymywany przez przeciwnika, jednak Filip nie upadł na ziemię chcąc zakończyć akcję, sędzia puścił grę dalej. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce meczu. Najpierw Swarzędz przechwycił piłkę po naszym błędzie i szybkimi dwoma podaniami otworzył sobie drogę do bramki. Nasi chłopcy nie podłamali się i szybko doprowadzili do wyrównania – w roli głównej ponownie wystąpił Filip Przymusiński uderzając piłkę głową z bliskiej odległości. Niestety, chwilę później przeciwnik wykorzystał nasze zagapienie i na 30 sek. przed końcem meczu strzelił na 2 – 1. Zabrakło już czasu na wyrównanie, choć szansa była.
Wynik ten i tak jest dużym sukcesem, a chłopaków trzeba pochwalić za konsekwencję, skuteczność i wysiłek jaki włożyli w ten turniej (zabrakło bowiem na zawodach trzech naszych uczniów – kwarantanna, problemy zdrowotne, którzy zapewne wzmocnili by skład drużyny).
Gratulujemy!!!
Zagrali: Dawid Korcz – bramkarz, Filip Przymusiński – najlepszy strzelec turnieju, Nikodem Cymerlik, Przemysław Łuczak, Jakub Warzybok, Mikołaj Jessa, Nikodem Mikołajczak zedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udekorowali w Mikołajki szkolną choinkę.

Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu